poniedziałek, 27 lutego 2017

Jak zostałam projektantką… Tkaniny w “Dziecku na warsztat”

W lutym w “Dziecku na warsztat” dominują tkaniny. Bardzo lubiany materiał, który zapewnia szeroki zakres możliwości i uwalnia wodze wyobraźni :)
A oto i nasza relacja:
i tym razem połączyłyśmy ekspresję twórczą z nauką. Elena znów doskonaliła umiejętność czytania po polsku. Zatem to właśnie lektura stała się inspiracją dla małej projektantki. A do malowania na tkaninie wybrałyśmy flamasrty zawierające trwale barwiący tusz, ze specjalną końcówką w kształcie pędzelka.


1. Projekt pościeli – po cichym przeczytaniu tych książek:
Renata Piątkowska “Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach” oraz “Złota księga bajek. Opowieści o kucykach” 2. Po Paryżu z Madeline - autorska koszulka
Nie będę ukrywać, że uwielbiam Madeline i z największą przyjemnością podsunęłam książkę Ludwiga Bemelmansa mojej córce.
Madeline w Paryżu” Elena czytała głośno w mojej obecności. A do Paryża z rezolutną Madeline wybraliśmy się wszyscy troje, tj. Elena, ja i tata. Dobrze, bo tata zna francuski:)
W efekcie powstała ta oto koszulka:A te książki pomogły nam przenieść się do stolicy Francji:


Dodatkowo trochę muzyki i kuchni francuskiej. Teraz pozostaje tylko zaplanować wakacje i w drogę:
Paris, je t'aime!

Wpis powstał w ramach międzyblogowego projektu “DZIECKO NA WARSZTAT”, w którym mam przyjemność i radość uczestniczyć:Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki

9 komentarzy :