poniedziałek, 28 listopada 2016

Na szkle malowane

W listopadzie w projekcie DZIECKO NA WARSZTAT artystycznej obróbce poddane zostało szkło. Był to nasz pierwszy tego typu warsztat, zatem nie obyło się bez teoretycznego wstępu :) Przekazałam Elenie trochę wiadomości na temat dekorowania szkła. Następnie Elena wybrała materiał do zdobienia: słoiki i szklaną butelkę. Wzorów nie odrysowywała, tylko bezpośrednio rysowała je markerem na szkle. Kolejnym etapem było obrysowanie kolorem konturów rysunków, wypełnienie ich farbami, a na końcu pokolorowanie pozostałych powierzchni. To tak w uproszczeniu.

A oto gotowe prace:1. Muzyka i poetyckie słowo na szkle malowane

Jesienna kompozycja inspirowana muzyką Vivaldiego ( “Jesień”) oraz strofami o jesieni:
 
Dodatkowo Elena dowiedziała się, co oznacza “złota polska jesień”. To w ramach pogłębiania znajomości języka polskiego.2. Adwentowe lampiony:
I porozmawiałyśmy sobie po polsku o Adwencie:3. Idzie zima:

Tym razem słuchając “Zimy” Vivaldiego i tak sobie marząc o śniegu:
4. Wyprzedzając Boże Narodzenie:

Tworzymy niepowtarzalną atmosferę tych wspaniałych Świąt:


Do zdobienia szkła z pewnością powrócimy. To ciekawa technika, ćwiczy cierpliwość, precyzję. Skutecznie można ją wykorzystać także w edukacji językowej. A przecież chodzi o to, by było jak najbardziej atrakcyjnie, to i efektywnie będzie:) Zachęcam do edukowania poprzez sztukę!

Wpis powstał w ramach międzyblogowego projektu “DZIECKO NA WARSZTAT”, w którym mam przyjemność i radość uczestniczyć:

Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku Sopelkowo Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Worldschool Explorers Nasza szkoła domowa Jej cały świat Nasza przygoda DIY

9 komentarzy :

 1. Wspaniałe prace. Czy używałyście farb akrylowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W większości tak, akrylowych. Jednak nie miałyśmy wszystkich kolorów i wtedy Elena nakładała tempery. Kontury obrysowane farbami do szkła z tubki. Zawsze, także na naklejony brokat nakładałyśmy farbę akrylową. Tak, żeby się całość dobrze trzymała. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Śliczne lampiony Wam wyszły :-))

  OdpowiedzUsuń
 3. Lampion z bałwankiem najbardziej mnie urzekł

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Wasze warsztaty. Piękne wykonanie przy jeszcze cudowniejszym otoczeniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie wam to wyszło:)

  OdpowiedzUsuń